• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  Mistrovství Čech TANEČNÍ SKUPINA ROKU Praha

  O víkendu jsme vyrazili na další taneční soutěž, tentokrát kvalifikaci na MČR neboli Mistrovství Čech Taneční skupiny roku. Výlet do Prahy si tentokrát užily pouze týmy dospělých a juniorů a přivezly zpět do Chrudimi cenné postupy.

  V sobotu pro nás soutěžní den začínal cca ve 13:00 kompletní přípravou, která plynule pokračovala rozcvičkou a následně nástupem na parket a snahou získat si nejen porotu, ale samozřejmě i diváky, kteří dokáží vytvořit krásnou atmosféru. Moc děkujeme všem našim soupeřům za potlesk a zpětnou vazbu, která nám udělala radost. Na začátku stálo na startovním poli 14 týmů a všechny samozřejmě chtěly do finálového kola, které zajišťuje postup na MČR. Všichni  tanečníci se snažili podat nejlepší možný výkon, ale pouze 10 z nich mělo v semifinále možnost znovu zabojovat a ideálně svůj výkon vylepšit. To se podařilo i našim „kobrám“, které se nenechaly zastrašit, nastoupily v plné síle a praly se každou vteřinu. Jejich semifinalový pokus byl výrazně lepší než ten z prvního kola a možná právě proto se nám podařilo probojovat se mezi sedm nejlepších týmů. To bylo radosti, byla to asi nejkrásnější chvíle dne, ruce jsme si sice navzájem málem rozdrtily, ale jednoznačně to stálo za to. Finále nám přineslo podporu diváků, soupeřů a především náš pravděpodobně nejlepší pokud vůbec. Tančit třikrát se nám víc než hodilo a my se nemůžeme dočkat, jaké výkony přijdou příště. Při vyhlašování výsledků bohužel na drcení rukou v ktg. dance art nedošlo, ale 7. místo nám přineslo postup na MČR a kam už se teď moc těšíme!

  O kus úspěšnější jsme byly v ktg. showart, kde startovala choreografie DIAMONDS – ta si diváky získala hned. Kočičky předvedly, že nejen skvěle vypadají, ale i perfektně tančí a to vše na vysokých podpatcích. Jednalo se pouze o jednokolový start, a tak bylo zapotřebí dát do výkonu vše. Povedlo se. Při vyhlašování jsme se dostaly mezi nejlepší trojici a nakonec je z toho nádherné druhé místo a titul VICEMISTR ČECH TSR DOSPĚLÍ SHOW ART. Ještě větší radost byla ze známek, které ukázaly, že vítězství nám uteklo opravdu jen o jednu jedinou, což je bezpochyby povzbuzení k dalším tréninkům. Gratulujeme všem našim tanečnicím a děkujeme za další krásný den, který jsme si moc užily!

   

  Neděle byla o něco delší. Do haly jsme v rámci přípravy dorazili už v 9:30 a hned jsme začali – vlasy, makeup, oblečení. Vše fungovalo, díky pomoci naší Lily a Ilonky s Terezkou, jako na drátcích a výpadek proudu při tanci jiných skupin zajistil na vše dost času. Těsně před obědem jsme začali s rozcvičkou a v rámci prvního kola ktg. danceart zvládli odstartovat, jak jazzovou choreografii CHECK IT OUT, tak contemporary formaci IS THERE ANYBODY OUT THERE? Naši puberťáci bojovali statečně, převlékání zvládli na jedničku a především značně vylepšili svůj výkon právě ve formaci contemporary. Vidět je soutěž od soutěže tančit lépe je pro nás skvělou odměnou, protože to je přesně ta chvíle, kdy je naše práce vidět. Bohužel to na postup do finalového kola nestačilo. Výsledkem bylo 7. místo, tedy první nepostupující soubor do finále ani na MČR a jejich cesta s touto sestavou tím v tour TSR končí. Postup se jim podařilo vybojovat s choreografií CHECK IT OUT, kterou ve finále zatančili o mnoho lépe než v první kole, zářili jako sluníčka a ačkoliv výsledkem bylo 6. místo – mají ještě možnost vyrazit do Prahy a znovu si zatančit proti nejlepším týmům z celé České republiky. Věříme, že i tam se nám povede podat nejlepší možný výkon a prorazit ve vysoké konkurenci, která na nás bezpochyby čeká, ale my se nedáme, vracíme se na parket a zase makáme. Tak držte palce 🙂