• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  CZECH DANCE MASTERS v ALDISU

  O víkendu jsme vyrazili na region CZECH DANCE MASTERS, který proběhl v Aldisu. Těšili jsme se moc, nejen kvůli tradici, která soutěže v Aldisu provází, ale také kvůli tomu, že se na tanečním parketu představili všechny naše věkové kategorie. Od minidětí až po seniory. Celkem bylo našich vystoupení 7 a sedmička byla skutečně šťastná – všechny naše týmy přivezly do Chrudimi ZLATO.

  Celý den odstartoval v 7:20 společným odjezdem od nádraží. Cesta dvoupatrovým autobusem byla minimálně pro děti skvělým zážitkem a my děkujeme CZAD Praha za skvělý servis. Při příjezdu šlo vše až překvapivě snadno a náš dospělácký i juniorský tým si stihl vyzkoušet parket ještě před zahájením oficiálních prostorových zkoušek. Ty začaly v 8:40 a naše miniděti i děti předvedly už tam super výkony a udělaly nám tím ohromnou radost. Po prostorovkách začaly přípravy, oblíkání, česání a huráááá na parket!

  V první části soutěže se představily miniděti s choreografií LOVE AND MARRIAGE, která svého soupeře jednoznačně porazila a od poroty si vysloužila samé jedničky. Děkujeme za pomoc Elišce, která byla dětem při přípravě pořád na blízku a také „hlídacím“ maminkám, které se o ně staraly po celý den. Mimo zlaté medaile si tato choreografie vysloužila mnoho slov chvály a my Vám všem, kteří jste je vyslovili opravdu moc děkujeme!

  Po vyhlášení první části dne se soutěž dostala do skluzu, ale na výkonu našich tanečníků to naštěstí znát nebylo. Týmy byly zodpovědně připravené a netrpělivě vyčkávaly své chvíle. Choreografie DINO otevřela svým vystoupením druhý blok, ačkoliv jsme neměli soupeře – děti daly do svého výkonu 100% energie a i přes drobné chybičky byl znát pokrok, který za poslední tréninky udělaly. I tady patří poděkování „hlídacím“ maminkám, které je pečlivě  sledovaly, pomáhaly do kostýmu a zařídily hladký průběh dne.

  Na soutěži samozřejmě nechyběli ani naši junioři. Tahle 16 nás letos překvapuje svými skvělými výkony každou soutěž a ani tady to nebylo jinak. Už to nejsou děti, ale parťáci, kteří se snaží předvést vždy to nejlepší. Ačkoliv by jim absence soupeře v obou jejich kategoriích dovolovala laxní výkon, rozhodně tomu tak nebylo. Naopak zatančili skvěle a zapsali se do celé tour tím nejlepším možným způsobem.

  V ktg. dospělých jsme soupeře měli v obou případech. První se představila choreografie FORMATION v ktg. jazz dance, kde tančilo 16 našich tanečnic a předvedly o poznání lepší výkon než při soutěži první. Od poroty si vysloužily samé jedničky a slova chvály, která nás nejenom zahřála, ale především povzbudila k dalšímu tréninku. Následně pokračovala choreografie SOMETHING BEAUTIFUL v počtu 10 tanečnic, která byla původně připravena na sezónu 2020 a i ta vyhrála jednoznačně se samými jedničkami a komentářem, že „toto bolo niečo skutečně krásné“. Holčičky naše moc Vám děkujeme za oba výkony a celý den, jaký to pro nás bylo víte samy, tak jen připomínáme – jsme na Vás pyšní.

  A třešničkou na dortu byly naše dámy. Ty dorazily do HK hned ráno, aby povzbudily všechny naše týmy a zodpovědně se připravily na svůj výkon. Fandění jsme jim vrátili v plné polní a stejně jako porota jsme žasli nad jejich výkonem. Choreografii připravila Martina Nováková společně s Lily Váchovou, která kvůli zranění jiných tanečnic nastoupila a podpořila tím celý tým. Tyhle ženy, posilněné o jeden mužský element, jsou už roky tanečnicemi kurzů pro ženy, nikdy nezkazí žádnou legraci a navíc přímo skvěle tančí. Vystoupení QUEEN´S GAMBIT  si od poroty vysloužilo 4 jedničky a 1 dvojku a s přehledem tak porazilo své soupeře. GRATULUJEME!

  Ještě jednou děkujeme Vám všem, kteří jste součástí BESTY Chrudim! Sledovat Vás na parketu byla jednoznačně radost a my už se moc těšíme na další soutěže této sezóny! Nezapomeňte nás sledovat na Instagramu a Facebooku, kde se postupně objeví fotky z fotoaparátu Aleše Vladyky, který nám stál celý den za zády a zaznamenával naše společné momenty. I jemu patří velký dík!