• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  TÝM BESTA JE ZPĚT

  Po dlouhých dvou letech jsme zpátky na soutěži velkých formací. Vidět, jak si to všichni naplno užívají, jak se snaží podat, co nejlepší výkon a navzájem si pomáhají, bylo po všech přípravách a tolika lekcích online výuky, která není ani pro lektora ani pro tanečníka nejoblíbenější aktivitou,  neskutečnou odměnou. Děkujeme všem, kdo se jakkoliv na celém dni podíleli. Vaše rozzářené obličeje a tanec to je to, co tak milujeme! A ještě o kousek víc těm, které choreografie pomáhaly připravovat a celý den se o děti báječně staraly. Byla to premiéra v tolika ohledem, že nezbývá než se s Vámi o ty naše zážitky podělit 🙂

  Začínali jsme srazem hned ráno v 8:00, abychom se probojovali na parket a dali našim tanečníkům možnost si vyzkoušet, kde mají stát, aby se při vystoupení už cítili jako doma. Byl to boj dostat se tam, vyzkoušet si, kde začít a to si zapamatovat, ale povedlo se. Všichni tančili na svoje aktuální možnosti a my se mohli jen kochat. Za náš tým odstartovala soutěž nejmenší koťata. Byla to pro ně premiéra nejen vystoupení, ale soutěže jako takové. Vše zvládly na jedničku – slzičky byly jenom jedny, což považujeme za velkolepý úspěch. Nejmenší dětičky krásně poslouchaly, snažily se skvěle zatančit a po krásném výkonu se i zaslouženě radovaly. Od rána se o ně báječně starala Eliška Hrochová a my jí moc děkujeme za pomoc nejen na soutěži, ale i při trénincích.

  O jednu věkovou kategorii výše byly děti, které měly se svojí choreografií DINO také premiéru a většina z nich se dokonce postavila poprvé na soutěž. Na place se snažily a my jsme nestačili zírat. Ačkoliv to na vítězství nestačilo, soupeře se rozhodně nezalekly a daly do svého výkonu vše, co bylo v tu chvíli možné. Celou přípravou na soutěži i tréninku je provázely Natálka Adámková a Viki Šupíková, které společně připravily i choreografii. I pro ně byla příprava soutěžní velké formace premiérou, kterou i přes všechny karantény, nemoci a lyžáky zvládly skvěle. Nepochybujeme, že s každým dalším tréninkem se budou děti tanečně rozvíjet a právě tyhle dvě jim půjdou skvělým příkladem. Děkujeme!

  Po obědě jsme se dostali k našim stálicím. Juniorům, kteří stihli v této věkové ktg. odstartovat poprvé, ale na soutěžním tanečním parketu jsou dávno jako doma. Střihli si rovnou dvě choreografie. První z nich byla s názvem Check it out připravena již na sezónu 2020 a po několika úpravách se v roce 2022 konečně dočkala svého startu. Tyhle dětičky, co za dva roky vyrostly nejen do výšky, ale především tanečně, ji divákům i porotě naservírovali bez chyby a my jsme byli opravdu hrdí na jejich výkon. Radost jsme měli i z rychlosti, kterou podali při převlékání a byli během pěti minut připraveni startovat podruhé. Tentokrát s choreografií Is there anybody out there? Kterou si pro ně připravily Ilonka Sedláčková s Terezkou Petříčkovou, tahle dvojice zvládla na podzim naprosto skvěle soutěže ligy, kde se s duem dvakrát probojovala do finále a s tancem jako takovým má bohaté zkušenosti. Nejen z mnoha let strávených v Bestě, ale i z různých workshopů, které především v posledních letech absolvovaly. Sestavu připravily a naučily během zkouškového období a i jim nejen za tohle patří velké díky! Přímo na soutěži pomáhaly s přípravou juniorů i dospělačky, které jim dopřály skvělý make-up a naše malé princezny se mohly cítit jako královny. I to se bezpochyby odrazilo na jejich výkonu. Za ten byli odměněni zlatem a stříbrem, které si jednoznačně zasloužily a my se těšíme na jejich další pokroky.

  Po vyhlášení výsledků se ke slovu dostaly naše „dospělačky“. Ačkoliv šly tančit až v 17:00, soutěže se účastnily už od 9 hodin. Celý den pomáhaly vytvářet skvělou atmosféru, poctivě se připravovaly a předvedly nám, že jsou mimo skvělých tanečnic i kamarádky. Prvním startem byla choreografie DIAMONDS, kterou připravily pod taktovkou Lily Váchové, které se mimo jiné stará i o celkovou image všech našich týmů a i jí za to patří ohromné poděkování.  Zpátky ke zmíněnému vystoupení. To byla premiéra ve všech ohledech, především se poprvé ukázaly na vysokých podpatcích a zvládly to opravdu perfektně. Vystoupení nemělo chybu, hala šílela a my si užívali každou vteřinu. Známky 5 x 1 mluvily jasně a naše krásky se mohou pyšnit prvním zlatem sezóny. O chvilku později nastoupily v kategorii dance art s choreografií FORMATION. I tady jednoduše zářily! Ačkoliv se objevily drobné chybičky, celek působil skvěle a my se těšíme na nastávající progres. V této ktg. si odvážejí stříbro.

  Pokud si to všechno shrneme dohromady – máme po první soutěži na kontě třikrát zlato a třikrát stříbro, ale především jsme neskutečně šťastní, protože včera se opět ukázalo, že naše práce má smysl. Děkujeme všem rodičům i divákům za zpětné vazby. A především našim tanečníkům za celý den. Věříme, že každá další soutěž bude minimálně takovým zážitkem. Všechno, co se včera stalo tady asi popsat nedokážu, ale věřím, že jste to viděli a pokud ne, přijďte se příště podívat 🙂