• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  Dua aneb druhá soutěž online sezóny 2021

  Konečně Vám přinášíme článek o druhé soutěži této – prozatím pouze online – sezóny 2021. Tentokrát byla v hlavní roli dueta, opět jednotná hudba pro všechny tanečníky jedné kategorie a taky kamera a akceeee :))

  Soutěž v sólech nás doslova probudila a hned bylo jasné, že se přidáme i na dua. Ačkoliv i v tuto chvíli převládly u některých našich tanečníků obavy ze „záře reflektorů“, přece jen se náš tým sólistů rozšířil a my jsme zapojili celkem 14 tanečníků juniorské a dospělé věkové kategorie. Vznikly zcela nové dvojice a práce to byla barvitá. Zažili jsme premiéru s dynamickou kamerou, která nás moc bavila a poznali jsme skvělého kameramana Adama Urbance, který nám mimo krásných videí udělal i perfektní sestřih. Taky jsme si zavzpomínali, jaké je to fotit s profíkem a tanečníci se postavili před fotoaparát Tomáše Karlíka, který za dob velkých soutěží fotil naše týmy přímo v hale.  Zázemí pro celou akci nám poskytlo MFC Hlinsko, kde se o nás královsky postarali a jejich přístup podpořil naše výkony a bezpochyby se podílel na celkových výsledcích. Celkovou image si vzala na starost Linda Váchová a doladila vše do posledního detailu. A my Vám všem teď jednoduše děkujeme – bylo skvělé s Vámi utvořit alespoň na malou chvíli tým! V hlavní roli ale byli opět tanečníci, tak si je pojďme představit.
  Naší nejmladší dvojicí byla Karolína Blažková a Ema Hrochová, které startovaly naposledy v kategorii dětí, kde si svojí společnou premiérou vytančily ZLATO! Obě dvě si vyzkoušely sólový start na předchozí online soutěži a obě byly velmi úspěšné. Věřili jsme, že i při spojení jejich sil dosáhnou skvělých výsledků, ale tohle vítězství zcela předčilo naše očekávání. Už postup do finále nám udělal ohromnou radost, ale výhra v kategorii děti contemporary byla skutečně sladkou odměnou. Byl to první takový úspěch našeho klubu a my si ho velmi vážíme. Držíme holčičkám palce, aby jich časem do sbírky přibylo ještě mnohem více, ale především, aby jim vydržel tah na branku, chuť na sobě pracovat, navzájem se popohánět, poprat se s případnými nezdary a především chuť tančit, tančit, tančit. Gratulujeme Vám a jsme na Vás moc pyšní!
  Další dvojicí připravenou se poprat s velkou konkurencí byla Tereza Crkalová a Radek Loukota. I tihle dva spolu v duetech tančili poprvé a představili se první rok v ktg. juniorů do 16 let. Jednoznačně patřili k nejmladším, ale i tak se probojovali do semifinále a nakonec obsadili krásné 14. místo z 59 duet. Po prvním poslechu hudby, která byla zajímavá a zároveň hrozně těžká jak na poslech, choreografii i vnímání, to považujeme za malé společné vítězství!
  A do třetice utvořili dvojici Ema Hrochová a Radek Loukota a všem sledujícím se tajil dech. Tady si to prostě sedlo všechno. Hudbu jsme si zamilovali hned, kostým původně šitý na CLAP YOUR HANDS milujeme už roky a ozdoby dodané z dílny naší jedinečné Lily mu dodaly nový šmrnc. Krokově nebylo snad nic, co by tahle dvojice nepřekonala a jejich kamarádství dodalo vystoupení hravost. Navzájem si ze sebe předali to nejlepší a ačkoliv zatím nevyhráli, tak finále a konečné 6. místo bylo skvělým výsledkem, který si zapisujeme do deníčku a věříme, že dalšími tréninky se posuneme společně ještě k vyšším cílům.
  A už se přesouváme k dospělým. Úplně první dvojicí, která měla připravené duo na tuto soutěž byla Eliška Hrochová a Adriana Musilová, na start se bohužel kvůli zranění Elišky týden před natáčením nepostavily, ale my věříme, že se na parket vrátí hned při další příležitosti a předvedou nejen to, jak skvěle jim to spolu ladí, jak velký pohyb mají, ale také to, že v jejich výkonu se odráží právě ta pracovitost a celkový přístup k tréninku. Už teď se těšíme až Vás uvidíme zářit.
  Eliška měla své druhé duo utvořit s Klárou Holubovou, což samozřejmě nešlo a tak vznikla nová dvojice. Klárka s Adriankou a musíme říct, že jim to skvěle ladilo. Sestavu se Adri doučila téměř během jedné lekce a tréninků za jeden týden absolvovaly maximální možný počet, aby jejich společný výkon byl co nejlepší. Jejich spolupráce, nadšení pro doladění kostýmu, makeupu a vzájemná podpora jim mimo skvělého výkonu přinesly i krásné 9. místo. Byla to párty, byl to hec a nás to celé moc bavilo. Gratulujeme k výsledku a především k tomu, jak jste celou situaci zvládly a udělaly tím velký nejen taneční pokrok.
  Ve stejné kategorii s nově sestavenou dvojicí, tedy jazz dance dua dospělí soutěžila i dvojice Monika Bartošová a Adriana Lörinczová, i pro tuto dvojici to byla soutěžní premiéra. Tyhle dvě k sobě ladí především stylově, což už se ukázalo i na mnoho lekcích externích lektorů, kdy při výběru tvořily dvojici a tak jsme do toho šly. Choreo jsme ladily snad do posledního tréninku a i přes četné změny se dočkaly parádních výkonů. Nejlepší bylo sledovat, jak se nechají vyhecovat publikem a pokus od pokusu jdou nahoru. Kostýmy z Cool cats doladila Lily Váchová super zdobením a holky se postaraly o krásný makeup. Adri navíc zajistila nalepení řad všem přítomným a my jsme se nestačily divit, jak dokážou všechny naše svěřenkyně mrkat na kameru. Výsledkem této dvojice je 10. místo a i jim moc gratulujeme.
  Poslední dvojicí, která nás zastupovala v kategorii jazz dance byla Natálie Adámková a Ilonka Sedláčková. Reakci naší Adamis si budeme pamatovat navždycky „chudák Ilonka“, ale věříme, že zpětně uznává, že tohle spojení byla správná volba. Od prvního tréninku byla nastolena pracovitá atmosféra, chuť hledat nové prvky, podílet se na choreo a jednoznačně na sobě makat, aby výsledný výkon a umístění bylo co nejlepší. I tady se objevilo zranění, ale ta chuť do tance byla větší, zahojení přišlo mnohem dřív než jsme čekaly a makalo se dál. Tréninků bylo hodně, nápadů ještě víc, rady k tanci i image přijímaly s nadšením a odměnou za tento přístup jim bylo finále a nakonec krásná bramborová medaile ve výkonnostně nabušené kategorii. Gratulujeme a věříme, že ten hec vydrží minimálně do podzimu a tam to cinkne.
  Na závěr se přesouváme do kategorie contemporary dvojic dospělých. Ta první zraněná nenastoupila, ale to má do podzimu čas. Tou další byla Ilonka Sedláčková a Tereza Petříčková. Naše nejstarší tanečnice a zároveň perfektní asistentky/trenérky/choreografky podílející se na výchově mladých tanečních talentů. Svoji choreografii si tedy začaly tvořit samy, byly tam super nápady, ale hned po jejich prvním společném tréninku přišla žádost o doplnění kroků. A tak jsme se do toho pustily společně. Náročnost a rychlost stoupala prudčeji, než jsme chtěly, ale ta touha veškeré prvky překonat a zvládnout byla silnější, a tak se to povedlo. Bylo to náročné psychicky i fyzicky, ale máme na svém kontě skvělé 11. místo a především odhodlání na podzim zažít víc, tančít líp a užít si stage:) Gratuluji a těším se na Vaší další taneční cestu.
  A jak se říká, last but not least :)) Posledním duetem z této nabité reperezentace byla Zuzana Löwyová a Viktorie Šupíková! Dvojice, která spolu tančí již několik let a nutno říct, že více, než skvěle. Choreografii si z 99 % tvoří samy a nakonec pouze ladíme detaily. Nejen na tuto skutečnost jsme moc pyšní. To, jak společně ladí, je téměř neuvěřitelné, ale společný cit pro hudbu prostě nenahradíš. Ačkoliv je Zuzka o dva roky mladší a do dospělácké kategorie má tedy daleko, podařilo se jim vybojovat finále a nakonec získat perfektní 6. místo. Věříme, že jim vydrží nejen společné cítění hudby, ale především chut nechat na tréninku vše a jít si za svým cílem. Gratulujeme a těšíme se na podzimní tour !
  Všem Vám moc děkujeme, byl to jedinečný zážitek. Není třeba dodávat více slov – snad jen, vidíme se na tanečním parketu !