• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC CHRUDIMSKA V ROCE 2019

  Anketa, která dovoluje mladým sportovcům, jejich trenérů a všem příznivcům sportovních volnočasových aktivit odložit na jedno odpoledne tepláky, obléct si společenské oblečení a užít si podvečer v příjemné společnosti. Tentokrát se slavnostní galavečer, který každý rok mění místo konání, vrátil do Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. I náš tým se již poněkolikáté v řadě dostal mezi oceněné sportovce a my jsme si tedy ve středu 19. 2. 2020 mohli užít celý program hned z několika pohledů.

  V letošním roce nás pořadatelé opět oslovili a my jsme se tedy stali součástí programu nejen v roli diváků a oceněných sportovců, ale také účinkujících. Tentokrát jsme měli zajistit tři vstupy. O první z nich se postarala dětská jazzová malá skupina s názvem Girls, girls, girls – která ve složení 5 holčiček a jednoho kluka rozproudila hned začátek galavečera. Zhruba v polovině přišlo na řadu druhé vystoupení, které zajistila naše sólistka Adriana Lörinczová se svou choreografií  Grown woman. A do třetice všeho dobrého se na parketu objevila skupina složená z dětí, juniorů i dospělých, která zajistila krátké vystoupení představující streetové tancování – tomuto stylu se soutěžně nevěnujeme, ale baví nás, a především nám pomáhá zlepšovat se právě v tom našem. Nevím, zda jste to slyšeli, ale říká se, že kolik tanečních stylů znáš a vyzkoušíš, takovým tanečníkem se staneš ? Děkujeme pořadatelům za pozvání a přizpůsobení povrchu i částečně prostoru našim tanečníkům. Tančit v divadle je vždy skvělý zážitek a my jsme rádi, že ho můžeme zařadit do naší sbírky.

  Pojďme se teď podívat i na ocenění, která se našemu Tanečnímu klubu podařilo získat. V letošním roce mohla veřejnost svým hlasováním ovlivnit pomocí online hlasování pouze cenu fanoušků, ostatní kategorie zůstaly v rukou odborné komise. My jsme se zúčastnili následujících kategorií – jednotlivci mládež, jednotlivci dospělí, kolektivy mládeže, kolektivy dospělých a trenéři. V kategorii jednotlivci mládež byl za náš klub nominován Radek Loukota, který skončil na krásném 5. místě mezi 13 mladými sportovci. V kategorii jednotlivci dospělí, nás zastupovala Ilona Sedláčková a obsadila skvělé 4. místo z 12 nominovaných. V kolektivech mládeže jsme měli zástupce rovnou dva – dětská soutěžní třída skončila na 4. místě a juniorský soutěžní tým na 9. místě. Následující dvě umístění nám zajistila právě účast na galavečeru, kde jsou vyhlášeni tři nejlepší z každé kategorie.

  První z výše zmíněných kategorií byla ktg. trenéři, kde jsem byla nominovaná jako hlavní trenér TK a TŠ Besta Chrudim. Nikdo z vyhlašovaných sportovců nezná konečné výsledky předtím, než se postaví na pódium a slyší je přímo z úst moderátora. Vzhledem k tomu, že jsem byla v kategorii jediná žena, byla i nominace mezi tři nejlepší velkým úspěchem. Vyhrát celou kategorii bylo skvělým překvapením – nevím, zda z odpovědí na položené otázky byla jasné, jak moc si vážím všech, kdo podporují mojí práci, dávají mi cenné rady, nebo mě svým chováním učí vyvarovat se, nebo poučit z chyb. Děkuji všem rodičům, kteří vodí do naší taneční školy své děti a dávají nám tím svou důvěru, že je minimálně podpoříme v tom, trávit volný čas smysluplně. A především děkuji svým rodičům, jednoduše za všechno.

  Druhé ocenění jsme získali v kategorii kolektivy dospělých, kde se náš tým umístil na třetím místě. Jsme velmi pyšní na tento tým, který se v loňském roce zúčastnil řady soutěží a získal mnohé úspěchy. Ačkoliv část tanečnic se v loňském roce se soutěžním tancováním rozloučila kvůli odchodu do jiných měst na VŠ, či obavám z maturit. Slečny, které v týmu zůstaly, se ovšem neskutečně semkly a vytvořily silný tým. Vzájemná podpora, pokora a motivace je něco, co je neustále popohání dopředu, a ačkoliv teď nemůžeme sledovat jejich posun tváří v tvář a zároveň jejich práci ukázat světu, jsme velmi šťastní, že je máme. I ony musely za ty roky strávené v naší taneční škole překonat různé překážky, ale věříme, že právě to, co se učí na tréninku, ať už je to vytrvalost, práce v kolektivu, překonávání vlastních komfortních zón, či přijmutí prohry, jim pomáhá zvládnout i to, co je potká  ve skutečném životě.

  Děkujeme této anketě za to, že nám dala možnost na chvilku se zastavit a připomenout si všechny úspěchy loňského roku. Při přebírání ocenění jsme samozřejmě ani v nejmenším netušili, co nás bude čekat v následujících dnech a měsících a o to víc si vážíme toho, že jsme to mohli zažít. Děkujeme, že dáváte mladým sportovcům možnost se ukázat světu!