• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  Kvalifikace Dance world cup 2020 v Jihlavě

  Další ze soutěží, které jsme stihli absolvovat v jarní části sezóny 2020, byla právě kvalifikace na světové finále do Říma. Ta proběhla první březnový víkend v Jihlavě. Toto datum nám ještě umožnilo si soutěž užít. Vzhledem k velkému navýšení počtu soutěžících, byl boj o nominace opravdu náročný, ale i přesto se nám podařilo více než polovinu našich startů v ně proměnit!

  Sobota patřila minidětem a dětem. Náš klub měl zastoupení právě v kategorii dětí, a to hned šestkrát! Jako první z našich vystoupení se představila sólistka Tereza Crkalová s choreografií The Chain – v konkurenci 13 slečen, většinou o hlavu vyšších, se vůbec neztratila a vybojovala krásné 6. místo. Ve stejné kategorii, tedy lyrical sóla děti, soutěžila i Zuzana Löwyová s choreografií Lose my mind. Zuzka udělala za poslední měsíc ohromný pokrok a její píle jí dopomohla nejen ke krásnému výkonu, ale i k bronzové medaili a především nominaci. V následující dětské kategorii, jazz dance sóla ženy, nás zastupovala Ema Hrochová, která měla na této soutěži premiéru své sólové choreografie Speaking french. Krásný kostým, super výraz, nasazení a jenom malá zaváhaní na konci, vyneslo Emě bramborovou medaili. Po této kategorii nastoupil Radek Loukota, sice jako jediný zástupce své ktg., ale přesto musel zabojovat o dostatečný počet bodů. Ačkoliv nervozita pracovala na plné obrátky, byl jeho výkon velmi přesvědčivý a podařilo se mu oslovit porotu natolik, že si oproti předchozímu roku polepšil téměř o 10 bodů a nominaci se mu podařilo obhájit. Všem sólistům moc děkujeme a zároveň gratulujeme k jejich výkonům a výsledkům.

  Ve večerní části se představily ještě dvě naše choreografie, tentokrát v kategoriích skupin. Pomalejší z nich byla zmenšená verze Young love, která startovala v kategorii lyrical a contemporary skupiny děti. Za svůj výkon si od poroty vysloužila 73,25 bodů, a ačkoliv splnila kvótu pro nominaci, nepodařilo se jí vzhledem k vysoké konkurenci nominaci nakonec získat a odvezla si z Jihlavy hezké 5. místo. Pro taneční rozvoj zúčastněných dětí je ovšem tento výsledek k nezaplacení a my musíme říci, že jsme na ně velmi pyšní. Druhou jejich choreografií byla jazzová malá skupina GIRLS, GIRLS, GIRLS, která poprvé tančila ve Vídni, ale teprve zde v Jihlavě se jí to podařilo v plném počtu. Porotu oslovila, porazila většinu startovního pole, skončila na krásném druhém místě a domů si odvezla vytouženou nominaci. Gratulujeme!!

  Neděle patřila starším tanečníkům a náš taneční klub tu měl celkem 10 zástupců!! První přišly na řadu malé skupiny. V kategorii contemporary skupiny junioři se představila stejná šestice jako ve Vídni a již podruhé si spolu tedy dívky užily parket v choreografii HURT FOR ME – tentokrát se jim mimo bronzové medaile podařilo získat i nominaci! Jejich výkon byl zase o kousek lepší a my věříme, že tyto tanečnice mají před sebou skvělou budoucnost, bez ohledu na choreografii. Další z našich vystoupení soutěžilo v malých skupinách jazz dance dospělých. Naše tanečnice v choreografii Burslesque doslova zářily, a to nejen svými kostýmy, ale především nasazením a energií, kterou na parket přinesly. Jsme na Vás velmi pyšní a gratulujeme nejen k vítězství, ale i vybojované nominaci. Po rychlém převlečení přišla na řadu stará známá choreografie I feel good, kterou si 11 slečen střihlo opět v novém složení. Ačkoliv nástup na parket byl vzhledem k velkému počtu tanečníků, které musely v zákulisí složitě obcházet, spíše chaotický a pochopitelně naše tanečnice lehce znervóznil, jejich konečný výkon porotu oslovil a dopřála našemu týmu dostatečný počet bodů pro nominaci. Absence soupeře přinesla pochopitelně i zlaté medaile. Poslední choreografií byla malá skupina contemporary s názvem HIM. Ačkoliv samotné tanečnice nebyly se svým výkonem zcela spokojené, pro nás to byl skvělý zážitek. Nejvíce jsme docenili velikost pohybu s působivým vyjádřením a sledovat je, bylo jako pohladit naši duši. Tato choreografie skončila na krásném 2. místo a taktéž získala nominaci. Sečteno podtrženo – 4 skupiny, 4 nominace. Moc Vám gratulujeme – společně jste prostě skvělé – vzájemná podpora a pokora Vás posouvá na vrchol a my moc rádi sledujeme tuto cestu.

  V druhé části dne nás čekala tři dua a tři sóla. Jako první se porotě představila Viktorie Šupíková s choreografií LOVER. Viki získala v konečném součtu 69,88 bodů a její nominace ji tedy utekla o skutečný kousíček. Věříme, že to bylo takové štěstí v neštěstí a pomůže naší tanečnici uvědomit si, na čem je třeba dál pracovat, ale zároveň ji neodradí od cesty za jejím snem. Další sólovou tanečnicí z našeho klubu byla Adriana Lörinczová, která na parketě působila skvěle, a nakonec si odvezla třetí místo bez nominace. Vzhledem k tomu, že nedostatky svého výkonu nám vyjmenovala hned po skončení soutěže, věříme, že v následujícím roce si nominaci vybojuje.
  Jako první duo se představila choreografie Beautiful scar, kterou si Viki se Zuzkou připravily opět samy. Tento rok se jim opravdu povedla a jejich společné zapálení pro věc se vždy odráží v jejich výkonu. Troufáme si říct, že byl zase o kus lepší, než při jejich premiéře a tomu odpovídal i výsledek v podobě vítězství v celé – výkonem i počtem soutěžících nabité kategorie – a jednoznačně získané nominace. Další kategorie přinesla obě naše jazzová dua – Viki se Štěpánkou svůj výkon oproti Vídni bezpochyby vylepšily a odměnou jim bylo 2. Místo, bohužel bez nominace. Těsně za touto dvojicí skončila Klárka s Adri, které obsadily třetí místo, taktéž bez nominace, ale jejich výkon se nám vryl do srdce a na dávku roztomilosti a úsměvů, které přinesly na parket jen tak nezapomeneme.
  Poslední start tohoto „našlapaného“ dne byl v režii naší sólistky Ilony Sedláčkové, která ačkoliv musela na svůj výkon čekat kvůli vložené pauze pro úklid parketu, předvedla své nové sólo odhodlaně, a i když víme, že její laťka je ještě o kousek výš, jsme s jejím výkonem, a především se zvládnutím celé situace, velmi spokojení. Není krásnější chvíle, než když vidíte růst někoho před Vašima očima, ať už po stránce taneční, nebo lidské. Gratulujeme a těšíme se na další pokroky.

  Kvůli aktuální situaci, kterou všichni samozřejmě vnímáme, a nikdo z nás přesně neví, kdy se vše vrátí do starých kolejí, není přesně jasné, jak to se světovým finále dopadne. Nicméně jsme velmi rádi za to, že jsme výše popsané dva soutěžní dny mohli zažít a nemůžeme se dočkat dalších nových zážitků nejen po boku malých skupin, ale i velkých formací. Chybí nám každá společná chvíle, každá soutěž, každý trénink a těšíme se, až se nám všichni zase vrátíte zpátky a budeme se společně moct věnovat tomu, co všichni milujeme! Držte se, opatrujte se a my se těšíme brzy na viděnou!!!