• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  VIENNA FEST DANCE OPEN 2020

  Letos to bylo už po páté v řadě, kdy jsme se vypravili do Vídně změřit své síly v kategoriích sól, duet a malých skupin na mezinárodním poli. Letošní termín byl téměř šibeniční – mimo to, že byl o měsíc dříve než v předchozích letech a příprava tedy musela být podstatně rychlejší, vyšel také na začátek jarních prázdnin, kdy rušíme všechny tréninky a užíváme si odpočinku. I přesto se ovšem naši tanečníci a jejich rodiče rozhodli vyrazit vstříc dobrodružství a opět si užít den plný tance.

  Již tradičně jsme se setkali v hotelu Pyramide v pátek večer, zaregistrovali se, domluvili vše na následující soutěžní den a po náročné cestě si šli odpočinout do peřin. Ráno nás čekala hotelová snídaně a my jsme si ji vzhledem k pozdnějšímu startu našich kategorií mohli užít naplno. Soutěž opět probíhala na dvou parketech – ten menší patřil dětské věkové kategorii, kde jsme měli celkem 4 starty a ten větší přímo pod špičkou prosklené Pyramidy byl připraven pro juniorské a dospělé tanečníky. V těch kategoriích jsme měli celkem 11 startů.
  Prvním zástupcem našeho klubu byla Terezka Crkalová, která se na startovní pozici postavila s celkem 30 soupeřkami a musela tedy pořádně zabojovat. Prvním úspěchem byl vytoužený postup do finále, které si skvěle užila a odměnou jí bylo nádherné 1. místo a třešničkou na dortu speciální cena na soutěž do Belgie. Terezka byla na vyhlášení jednoznačně nejpřekvapenější a následně nejšťastnější tanečnicí. Slzy dojetí jí stékaly po tváři, která byla vlastně rozesmátá. Moc gratulujeme k obrovskému úspěchu a držíme palce do zbytku sezóny.

  Další startující za náš klub byl již dobře známý Radek Loukota, který se objevil v konkurencí nabité kategorii jazz dance. Tato ktg. tentokrát spojovala mladé muže i slečny ve věku od 9 do 12,5 let. V sobotu ještě 11letý Radys získal krásnou bronzovou medaili a nechal za sebou tedy 10 startujících. Jen tak dál ?
  V dětské kategorii jsme měli ještě dvě vystoupení. Prvním z nich byla loňská choreografie Young love, kterou jsme zmenšili na 6 tanečníků a vyrazili si ji znovu užít právě sem. Bílé oblečení bylo v kategorii contemporary small group děti téměř pravidlem, ale něčím ty naše malé lásky přece jen vynikat museli, protože je porota ocenila 1. místem a my tedy máme doma vítěze.
  Posledním startem byla premiéra malé skupiny jazz dance s názvem Girls, girls, girls. Na startovní listině bylo celkem 7 malých skupin toužících předvést to nejlepší. Našich šest tanečníků zachvátila před nástupem lehká nervozita, ale i přesto si svoji premiéru moc užili a za svůj výkon získali od poroty 2. místo a stříbrné medaile. Už teď se těšíme až je uvidíme znovu zářit na stagi.

  A teď už se přesuneme ke kategorii junioři. Tady jsme tentokrát měli 6 vystoupení. Již tradičně začínala kategorie contemporary sólo, která byla opět nabitá, jak počtem, tak skvělými výkony. Naše dvě tanečnice Viktorie Šupíková a Zuzana Löwyová, které se pro tuto ktg. staly soupeřkami se rozcvičovaly poctivě a velmi dlouho, aby mohly na parketě předvést opravdu to nejlepší. Zuzka, která patří k mladším účastnicím této ktg., neskutečně zabojovala a dostala se do finále, které jí loni o kousek uteklo. V osmi členném finále se jí podařilo získat skvělé 5. místo a my jsme rádi, že můžeme sledovat pokroky nejen taneční, ale i ty na výsledkových listinách. Viki finále tančila i v loňském roce, letos se jí podařilo ho obhájit, a navíc si polepšit o jednu příčku oproti loňskému roku a získat krásné 2. místo. Oběma tanečnicím moc gratulujeme a těšíme se na další soutěže.
  Následovala kategorie jazz dance sóla, kde jsme měli jednoho zástupce, a tím byla Adriana Lörinczová. Ačkoliv se tato kategorii tančila pouze jednokolově na start se postavilo celkem 15 tanečnic. Naše Adri se ničeho nezalekla, dál se soustředila na přípravu a předvedla skvělý výkon, který doprovodila super výrazem. Porotu naprosto okouzlila a svoji kategorii, stejně jako na předchozí soutěži, vyhrála. Držíme palce i do následujících bojů!
  Zpátky k pomalejší hudbě a tentokrát se podíváme na kategorie contemporary dua junioři, kde výše zmiňované Viki se Zuzkou spojily své síly a se svou vlastní, v pořadí již třetí choreografií, se postavily proti svým soupeřům. Jejich krásný výkon a zpracování dané hudby dojal téměř celý náš tým a okouzlil i porotu, která jim udělila krásné 2. místo. Přejeme této dvojici, aby nepolevila v tréninku, rozvíjela své schopnosti tvorby a v nadcházející sezóně získala všechny vytoužené výsledky.
  Něhu opět vystřídala rychlost a Viki se na start postavila tentokrát se Štěpánkou – společně zabojovaly v kategorii jazz dance dua, která byla oproti předchozím ročníkům výrazně početnější. Vzhledem k dostavění této choreografie skutečně na poslední chvíli byla nervozita obou tanečnic na nejvyšší úrovni. Na strach naštěstí nebylo příliš času a nezbylo nic jiného než vstoupit na parket a prostě to dokázat. Nebude lhát, v závěru se přece jen objevil výpadek, a ačkoliv děvčata tančila dál, rozhodně kroky neodpovídaly dané choreografii. I přesto jim super začátek a jejich pověstná sehranost a propojenost přinesla pěkné třetí místo a bronzovou medaili v konkurenci 8 dvojic.
  Posledním startem kategorie juniorů byla malá skupina contemporary dance Hurt for me. Tato choreografie byla postavena již pro Itálii a především MČR 2018, pouze v těchto dvou případech startovala v plánovaném složení. Choreograficky jsme se na ni podílely s Ilonkou Sedláčkovou, která je jednou z našich dospělých tanečnic – svůj talent rozvíjí již od dětství a v posledních letech sklízí úspěchy nejen na soutěžích, ale i v podobě chvály od cizích lektorů a zároveň je idolem pro mnohé naše mladé tanečníky. Její nápady, a především pohybový slovník se na choreografii podepsaly a byla osvěžením pro nás všechny, ať už v tréninku nebo potom následně na soutěžích, kde působila skutečně velkým dojmem. Důkazem je mimo jiné 6. místo na Mistrovství Evropy, kde sice už jedna tanečnice z původní sestavy byla vystřídána náhradnicí, ale vše skvěle zvládla a tým tedy získal nejlepší umístění za celou dobu působení v této kategorii. Zpátky k Vídni, zde tuto choreografii doplnily dvě tanečnice dospělého týmu, a i přes málo tréninků, které jsme jí mohly kvůli vysokému počtu choreografií věnovat se svého úkolu zhostily skvěle. Drobné chybičky zamaskovaly a společně vybojovaly 2. místo.

  Přesouváme se do kategorie dospělých, kde nás čekalo zbývajících 5 startů. Prvním z nich byla právě výše zmíněná Ilona Sedláčková, která od své první soutěže v ktg. sólo 2018 právě ve Vídni, udělala ohromný pokrok. Ačkoliv stále bojuje s nervozitou její pracovitost a chuť stále se zlepšovat ji pomáhá posouvat se dopředu. Ve své kategorii obsadila 2. místo a svou premiérou odstartovala třetí sezónu v ktg. sóla jazz dance ženy. Věříme, že z předchozích chyb jsme již společně poučeny a podaří se nám dosáhnout na příčky nejvyšší.

  Druhý start a zároveň druhá soutěž pro nově složenou dvojici Adriana Lörinczová a Klára Holubová byl úspěšný a mimo zlaté medaile se dočkaly i premiéry se zvládnutím složité kombinace toček, kterou jejich duo obsahuje. Držíme palce do dalších tréninků ?
  Na závěr dne náš čekaly tři starty. Contemporary skupina HIM, která byla vytvořena pro MČR 2019, ale abychom si ji pořádně užily, startujeme s ní i další soutěže. Tanečnice, které ji tančí mají za sebou kus cesty a ta se v jejich výkonu odráží. Koukat se na ně je prostě radost. Tentokrát si ze soutěže tato skupina odnesla 3. místo.
  Rychlé převléknutí a už na parket vbíháme s novou skupinou jazz dance – Burlesque – premiéru měla na plese a od té doby si poslechla mnoho chvály. Ano potřebujeme na ni stále makat a máme ještě hodně co zlepšovat, ale jedno je jasný. Hrozně nás baví, a ačkoliv se v ní odráží to, že ji nikdo nechce pokazit a paralyzuje tím svůj pohyb, pořád je taky jasné to, že ji tančí s chutí a ta se odráží v jejich výrazu. Přejeme jim, aby ta chuť vydržela co nejdéle a ony na parketě zářily minimálně tak jako jejich kostýmy.
  Poslední start byl tentokrát věnovaný kategorii open, kde jsme si vyzkoušely, jaké to je tančit i jiný styl než jazz a contemporary. V předchozích letech jsme v hip hopu soutěžili a zažili s ním mnoho zábavy. Nyní se ale už soustředíme soutěžně pouze na jazz a contemporary a tak tato sestava vznikla při jednom z pátečních tréninků, kde se věnujeme mnoha různým stylům a na soutěž jsme ji vytáhly jen proto, aby se celá skupina uvolnila a prostě si zkusila něco nového. A fakt se to povedlo, byla to legrace, byl to hec, a nakonec z toho bylo i super druhé místo a další stříbrná do sbírky.

  Děkujeme Vám všem za tento den, za ten výlet a věříme, že se Vám tímto článek vybavilo i mnoho dalších zážitků, které jsme ani nestihli zaznamenat. Ostatním jsme mimo výsledků snad přiblížili více atmosféru, jednotlivá vystoupení a vůbec celý průběh soutěže. Účastnit se těchto maratonů je náročné, ale zároveň fakt fakt fakt super! ?