• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019

  Nejdřív nám chvíli trvalo zpracovat si všechny ty krásné výsledky a momenty, které jsme zažili a potom jsme se pustili do přípravy nové sezóny, ale teď – teď už je čas se konečně o vše podělit i s Vámi. Pokud jste sledovali náš Instagram a FB, tak výsledky znáte, ale pokud ne, nebo Vás zajímají i podrobnosti, popřípadě si jen chcete přiblížit ty chvíle, rozhodně čtěte dál.

  Do polské Ossy jsme se vypravili přesně o půlnoci 5. 12. 2019 – panika spojená s odjezdem v tuto hodinu byla silná a několik dětí dokázalo přesvědčit své rodiče, že je to bezpochyby o den dřív. ? Naštěstí vše dobře dopadlo a všech 47 tanečníků se všemi doprovody dorazilo v pátek ráno do hotelu Ossa. Ubytování klaplo a bylo na čase zvládnout snídaní předtím, než se na parketu objeví náš první zástupce.

  Prvním želízkem v ohni byl Radek Loukota, který se na sólovou dráhu vydal prvním rokem, a po zisku titulu Mistra Evropy byla tato soutěž více, než výzvou. Na startovní pozici se postavilo 6 tanečníků a už od prvních chvil rozcvičování bylo jasné, že každý chce předvést to nejlepší. Dětská klukovská zvědavost zároveň chvílemi přerušovala soustředěnost a lámaná angličtina/ruce a nohy, pomáhaly mladíkům zjišťovat, odkud jsou a kde už se viděli. Vzhledem k počtu tanečníků šlo o jednokolovou soutěž a možnost zaujmout porotu měli všichni jen jednu. Nervozita pracovala na plné obrátky, ale i přesto si dovolujeme říci, že Radek se zhostil úkolu skvěle. Jeho výkon zaujal i porotu a my hrdě hlásáme, že se náš tanečník Radek Loukota stal II. vicemistrem světa v kategorii jazz dance sóla děti muži. Domů si mimo krásné medaile, obřího poháru a titulu odvezl i skvělý pocit a závazek makat i nadále, aby se i příští rok udržel mezi nejlepšími.

  O pár hodin později se na řadu dostala malá skupina dětí jazz dance, s názvem Friend like me. Konkurence v této ktg. byla vysoká, jak počtem startujících, tak kvalitou vystoupení. Naší skupině složené z Radka a jeho šesti kolegyň se do dalšího kola probojovat nepodařilo, ale díky tomuto startu jsou plni odhodlání a chuti tuto skutečnost v následující sezóně změnit!

  Tanečníci, kteří v pátek nezkoušeli parket, vyzkoušeli wellness a po skvělé večeři všichni zapadli do peřin.

  Sobota byla taktéž ve znamení dvou startů. Jedním z nich byla malá skupina jazz dance juniorů, která se na poslední chvíli rozhodla startovat, a to pouze ve čtyřech lidech. Příprava na tento start byla velmi rychlá a tanečnice téhle party upravily vše za pouhé dva tréninky. Prosadit se v tomto počtu mezi skupinami, které tančí v sedmi, nebylo vůbec jednoduché, a ačkoliv se choreografii Wild wild party nepodařilo postoupit, zanechala za sebou tato silná čtveřice celkem 10 týmů a na diplomech mají výsledné číslo 25. Navíc zkušenost je to pro ně nedocenitelná.

  V sobotu se na tanečním parketu představila také naše první velká formace s názvem Happy kids. Pro většinu tanečníků to byla premiéra a i náš klub zažil start dětské velké formace teprve podruhé. Děti se svého úkolu ujaly skutečně zodpovědně. Během rozcvičování se překonávaly a přihlížející, studující jejich kostýmy a zajímající se, odkud jsou, odměňovaly výrazy, ve kterých se odráželo nadšení z dané situace. Jak už to tak bývá, dorazil na scénu i strach, aby se vše povedlo. Známý pokřik (děkujeme Hani a Ivet), který doprovází tuto skupinu již od jejich prvního soustředění, pomohl situaci překonat a nezbývalo, než vtrhnout na parket.
  Světla, hudba, tanec, úklona, bujarý potlesk (děkujeme všem fanouškům, tanečníkům a rodičům) a utíkáme zpět do zákulisí. Právě ten návrat z parketu, rozzářené oči všech dětí, radost z vlastního výkonu a chuť jít tam znovu, bych označila za nejkrásnější okamžik mistrovství, a to tam těch nádherných okamžiků bylo opravdu mnoho. Dalším z nich byla radost, kterou všichni pocítili při zjištění, že se to povedlo – děti se dostaly do finále mezi 5 nejlepších týmů světa. Takže znovu na start – rozhýbat se, předvést výkon, který přesvědčí porotu, že do finále patříme a že budeme bojovat jako lvi o příčky nejvyšší. Pak už nezbývalo, než čekat na výsledky. Vyhlašování této ktg. se přesunulo do vedlejšího sálu a i přes drobné zmatky s hledáním této místnosti, se podařilo včas odházet pantofle a dostat 18 dětí v červených tričkách na taneční parket. Uši nastražené a boj s vyhlašováním v angličtině začíná. Na 5. místě končí Ukrajina, 4. místo získává Polsko a my už víme, že patříme mezi trojici nejlepších na světě. Vlajka uprostřed naše kruhu dostává zabrat, objetí, smích, slzy štěstí a celou naši reakci můžete vidět ve výběru našeho Instagramu, stejně jako pokračování, kdy zjišťujeme, že jsme třetí a přebíráme krásné medaile a pohár, který je větší, než děti samy. Díky vítězství jiného českého týmu si vychutnáváme českou hymnu. Radost nekončí – vracíme se zpět k rodičům, přijímáme gratulace a užíváme si skvělou atmosféru, kterou nám vytváří mimo rodičů i juniorský a dospělácký tým. Prostě chvíle, na kterou nezapomenete. Focení, zpívání a než odpadneme do postele, tak skvělá nudlová polévka, kterou jsme si jednoduše zamilovali.

  Je tady poslední den a tři vystoupení před námi – tentokrát juniorský a dospělácký věkový tým. Vstáváme brzy a jedeme vyzkoušet parket ještě před snídaní, hned po ní se rozjede soutěž a bude třeba zabrat.

  Prvním startem je malá skupina dospělých, s názvem Love so soft, soutěžící v plném počtu sedmi tanečnic, které na sobě poslední půlrok makaly a každá z nich udělala obrovský pokrok. Rozcvičku máme za sebou, choreografii jsme prošly, uděláme pár fotek a jdeme si s chutí užít parket! Potlesk svědčí o tom, že výkon diváky zaujal a my o pár chvil později zjišťujeme, že stejně na tom byla i porota a udělila nám postup do semifinále. Radost a obrovské překvapení se bezpochyby podílelo na skvělém výkonu, který děvčata v semifinále předvedly a my to označujeme za nejlepší výkon našeho klubu na MS 2019. Nakonec jim vynesl krásné 9. místo z 25 týmů a my jsme na ně velmi pyšní.

  V dospělé věkové ktg. jsme měli zastoupení i ve velkých formacích. Ačkoliv se téměř polovina loňského týmu rozhodla po letech strávených v našem klubu skončit, vlivem odchodu na vysoké školy a vlivem nadcházejících maturit, tak zbylých 11 tanečnic se nenechalo odradit a rozhodly se i přes nižší počet své formace Mistrovství světa se zúčastnit. Následovalo tedy upravení choreografie, nastavení přípravy, odhození strachu a uskutečnění výpravy. Odhodlání, které vládlo v týmu, a chuť být společně pořád lepší, byla obrovská. Perfektně upravené a připravené předvést skvělý výkon nastoupily dívky na parket. Nervozita proudila jejich těly a objevilo se pár drobných chyb, celek ovšem zanechal skvělý dojem, který se projevil i ve výsledku. Ačkoliv skončila tato jedenáctka těsně před branami finále – na krásném 6. místě, stala se nejlepším českým týmem této kategorie, a to je pro nás skutečně obrovský úspěch a zároveň výzva do další sezóny.

  Poslední náš start na MS 2019 měl na svědomí juniorský tým, který měl před sebou obrovskou výzvu, obhájit loňské finále a znovu se prosadit mezi ty nejlepší. Celou přípravu provázel strach, zda se to podaří a v některých dnech nebylo snadné ho překonat. Přesto se to podařilo a juniorský tým odjížděl připraven. Na začátku této kategorie bylo 21 týmů s jediným cílem. Troufáme si říct, že konkurence byla ještě vyšší, než v roce předcházejícím a nikdo z nás by nechtěl být v pozici poroty. Naše holčičky to ale dokázaly, postoupily do semifinále, kde předvedly o 100% lepší výkon než v prvním kole a na svou stranu strhly nejen diváky, ale i porotu, která je jednoznačně poslala do finále. O kvalitě všech souborů tančících finále snad ani hovořit nemusíme, rozhoz známek nakonec přinesl našemu týmu krásné sedmé místo a my chceme děvčatům moc pogratulovat a připomenout jim i Vám všem, kdo jste dočetli až sem, že dosáhnout nějakého výsledku, kvality, či úrovně není samozřejmě jednoduché, ale udržet se tam je ještě tisíckrát těžší. Přejeme našemu DREAM TEAMU, který je (už tolik let neoddělitelnou součástí našeho klubu) plný talentovaných slečen, které spolu vyrůstají a prožívají vše, co dospívání přináší, aby dál držel při sobě, nenechal se odradit nikým a ničím a aby se mu to v té následující sezóně třeba někde cinklo a jeho snaha byla tak oceněna i jinde, než jen „doma“.

  Na závěr už chceme jen poděkovat všem, kdo se jakkoliv podíleli na realizaci celé této akce. Především potom rodičům našich tanečníků za to, že je stále podporujete a fandíte jim. Možná to vždycky nedocení, ale ať už je jim 5, 15 nebo 20, tak to jednoduše potřebují, váží si toho a stejně jako my vědí, že bez Vás by to nešlo! Děkujeme!!