• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  Dance fest open Prague 2.11.2019

  Máme za sebou první soutěž sezóny 2019/2020. Našim tanečníkům se podařilo získat 3x bronz, 3x stříbro, 10x zlato a tři speciální ceny! Celé klání začalo ráno dětskou věkovou kategorií, kde jsme měli celkem 4 vystoupení. Prvním z nich bylo sólo CLARITY, které si Terezka Crkalová zatančila naposled a vybojovala si krásnou stříbrnou medaili v kategorii contemporary dance. Další kategorií, kde jsme měli své zástupce byla kategorie sóla jazz dance. V tomto případě se jednalo o spojenou kategorii dívek i chlapců. Ema Hrochová si vytančila krásnou bronzovou medaili a Radek Loukota celou soutěž vyhrál, od poroty také získal za svůj výkon speciální ocenění a má možnost vyjet tančit zdarma do Itálie. Celá trojice společně doplněná o Karolínu Blažkovou, Nelly Bořilovou, Anetu Herrmanovou a Gitu Löwyovou odtančila malou skupinu jazz dance, porazila své konkurenty a získala zlato. Poslední dvě zmíněná vystoupení budou začátkem prosince startovat na Mistrovství světa v Polsku a my jim držíme palce, ať se jim daří.

   

  Odpolední část soutěže patřila juniorům. V této věkové kategorii jsme tentokrát využili kategorie sól a duet. Derniéru se svým sólem Stone cold si odtančila Viktorie Šupíková, která po přeřazení do kategorie jazz dance získala 3. místo. Dvě sóla odtančila tento den Zuzana Löwyová – derniéra Instead ji v katerogii jazz dance přinesla 2. místo a premiéra Lose my mind v kategorii art dance 3. místo. Viki se Zuzkou společně podaly nádherný výkon v kategorii modern dance dua a ze soutěže si odvezly zasloužené vítězství. Poslední sólistkou v kategorii juniorů byla Adriana Lörinczová, která se svým starým sólem Not your toy obsadila 2. místo v kategorii open, premiéra sóla Grown woman ji přinesla zlatou medaili a vítězství v kategorii jazz dance.

  Večer přišla řada i na tanečnice dospělé věkové kategorie. Jako první startovala Adriana Musilová se svým sólem Taro, které tančila naposled, parket ovládla bravurně a mimo skvělého pocitu z dobrého výkonu si přivezla zlatou medaili. Druhou sólistkou v této věkové kategorii byla Ilona Sedláčková, která zatančila perfektně a my jsme rádi, že jsme to mohli zažít – mimo zlaté medaile si domů přivezla i speciální cenu poroty a možnost startovat zcela zdarma v Itálii. Premiéru na této soutěži zažila i dvojice Klára Holubová a Adriana Lörinczová, které jsou pro tuto sezónu novým duetem v kategorii jazz dance – na parketě působí jako dvojčata a i ony si za své vystoupení Black zasloužily první místo.

  Závěr dne patřil skupinám a formacím. Jako první tančila malá skupina contemporary HIM, která porotu i diváky oslnila a ze soutěže si odvezla mimo zlaté medaile i speciální cenu a start pro všechny tanečnice zdarma do Amsterdamu. V rámci přípravy na Mistrovství světa vystoupila i jazzová malá skupina Love so soft a vzhledem k absenci soupeře si odvezla první místo. Posledním vystoupením byla choreografie I FEEL GOOD, která měla premiéru ve zmenšené verzi 11 tanečnic, porazila své soupeře a taktéž si odvezla první místo.

  Děkujeme všem našim tanečníkům za skvělé výkony, děkujeme za to s jakou láskou jste odtančily své derniéry a zabojovaly u svých premiér. Děkujeme rodičům, kteří přijeli podpořit své děti, protože ačkoliv to s nima někdy není jednoduché, tak si toho neuvěřitelně cení a tančí pro Vás. Za měsíc nás čeká Mistrovství světa v Polsku, kde proměníme celkem 6 nominací a už se nemůžeme dočkat. Držte palce 🙂