• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  Workshop s Camillou Hanssen

  V pátek 20.9. 2019 jsme měli možnost přivítat v naší taneční škole skvělou tanečnici Camillu Hanssen z Norska a zase se díky její návštěvě něco nového přiučit.

  Camillu jsme viděli na parketech mezinárodních soutěží organizace IDO, kterých se od roku 2009 pravidelně účastníme. Reprezentovala vždy norský tým v mnoha disciplínách, ať už se jednalo o sóla, dua, malé skupiny či formace v kategoriích jazz a modern dance. Nejvýraznější vzpomínku na norský tým máme z roku 2015, kdy jejich formace jazz dance vyhrála po „redancu“ s jižní afrikou, který se tančil kvůli absolutní shodě známek, titul MISTRA SVĚTA. Samotná Camilla byla velmi výraznou sólovou tanečnicí a několikrát jsme ji viděli stát na stupních vítězů. Stejně jako celý norský tým se vyznačuje minimálním používáním akrobacie a svá vystoupení věnuje skutečně tanci, nikoliv gymnastice, která dle našeho názoru patří na jiná pódia. Po maturitě v Norsku se rozhodla pro studium vysoké umělecko-taneční školy v Londýně, kam se ji podařilo složit přijímací zkoušky a v současné době studuje poslední ročník. O to větší radost jsme měli, že byla možnost člověka, který tanci věnuje svůj život a má zkušenosti, jak se soutěžním, tak uměleckým prostředím, přivítat v našem týmu.

  První lekce byla určena dětem, které měly první zkušenost s lekcí v angličtině, což nebylo díky překladatelskému umu naší tanečnice z ktg. dospělých Sáry Löwyové, tak náročné, jak by se mohlo znát a my jí moc děkujeme. Překonat jazykovou bariéru se dařilo také díky skvělému přístupu Camilly a jejím nekončícím úsměvům věnovaným našim tanečníkům. Děti si vyzkoušely novou techniku, vyslechly cenné rady a nakonec si samozřejmě zatančily sestavu ve stylu jazz dance inspirovanou cestou vlakem, kterou lektorka absolvovala, aby dorazila do našeho kraje.

  Hned po té následovala společná lekce juniorů a dospělých, kde jsme zažily náročný, ale velmi inspirující warm-up, stejně jako děti vyzkoušely nové skoky a technické řady, které jsme statečně překonávaly, poslouchaly cenné rady a nakonec si střihly i rychlokurz naučení krátké sestavy ve stylu jazz dance. Energie, která na sále panovala byla skvělá a my jsme šťastní, že se to podařilo uskutečnit.

  Jsme velmi vděční za to, že možnosti, které v dnešní době máme a které nám dovolují přivítat v naší taneční škole zahraniční lektory, kteří mohou předat našim tanečníkům nové zkušenosti a inspirovat je v jejich taneční i životní cestě. A největší radost máme z těch chvil, kdy vidíme na jejich tvářích úsměvy a víme, že jsme společně zase zažili něco, na co budeme všichni s radostí vzpomínat. Camillo děkujeme bylo to boží!!

  A rodičům našich tanečníků – díky za to, že jste děti přivedli, workshop z velké části zafinancovali a dovolili jim zažít společně s tancem zase něco nového.