• Kontakt
 • Kurzy
 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Již od roku 1991
  • Taneční škola
  • BESTA Chrudim
  • U Stadionu 756, 53703 Chrudim 3
  • CZECH REPUBLIC

  LETNÍ TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2019 JE ZA NÁMI!

  Máme za sebou týden plný tance i zábavy v České Třebové – byl to již 16. ročník a ačkoliv bylo v programu mnoho tradičních aktivit zařadili jsme i novinky a přivezli si další nové zážitky a vzpomínky. Vše začalo v sobotu ubytováním všech našich tanečníků, večeří a obvyklou uvítací schůzí, kde se všichni dozvěděli základní informace a mohli si jít odpočinout do svých pokojů a připravit se na první tréninkový den.

  Tím byla neděle, která začala krátkým výběhem našeho dospěláckého týmu a části juniorek v 7:00, které se letos hecly a začínaly tak každý den.

  Po snídani se do pohybu daly všechny naše složky. Neděle byla ve znamení mnoha tanečních stylů a pro děti i her. Tanečníci měli možnost vyzkoušet si house pod vedením Lůcy Rybkové, reggaeton i lekce nad podpatcích s úžasnou a energií nabitou Martinkou Drašar, základy latinsko amerických tanců nám předala Linda Váchová a nechyběla ani vysmátá a skutečně kvalitní lektorka Nika Ladzianská, která nás během celého týdne obohacovala o lekce jazzu, contemporary i hip hopu. Soustředění by ovšem nemohlo začít bez lekcí baletu a Jany Páralové, která nám jako každý rok připomněla, jak důležitý tento styl pro naše těla je.

  V pondělí ráno dorazila Bára Machová, která se zdržela dva dny a obohatila náš pohybový slovník především o práci s podlahou a rozvíjela naši kreativitu ve smyslu vlastní tvorby dle zadaných úkolů. Nika Ladzianska pokračovala ve výuce jazzu, hip hopu i contemporary a lehce potrápila naše těla s technikou, která se nám během nové sezóny jistě neztratí. Celý den nás doprovázela i Jana a její nezbytné baletní lekce.

  Úterý aneb den třetí – den kritický -> pod vedením výše zmíněných lektorek jsme pokračovali v poznávání nových pohybů, zdokonalování techniky, pilování odrazů, cvičení paměti v rámci nových pohybových cvičení, dobře jsme jedli, trénovali na blížící se skupinový battle a především šli večer naše těla zregenerovat do bazénu, kde se děti vyblbly na tobogánu, užily si skokánků a dokonce nám i ukázaly, jak se oproti předchozímu roku zdokonalilo jejich plavání. Starší složky si odplavaly povinné bazény a pak si už jen užívaly vířivky a páry, která dokonale uvolnila unavená těla.

  Ve středu nás navštívila další nová lektorka. Tentokrát Natty Moskvitinová ze Stardance Chomutov – vyzkoušeli jsme si latinojazz i contemporary a všechny lekce si moc užili. Mimo to jsme samozřejmě i nadále rozvíjeli svůj um na lekcích baletu s Janou a jazzu s Nikou. Večer jsme se konečně dočkali skupinových battlů a bylo se opravdu na co dívat. Před večeří stihly děti vyzkoušet skupiny i sólové battly a byla radost vidět, co vše společně vytvořily i to jak překonávají nervozitu a představují se každý sám za sebe. Místo večerního tréninkového bloku nás čekaly skupinové battly juniorské a dospělé věkové kategorie. Celkem byly vytvořeny čtyři týmy, kde byly propojeny obě kategorie a bylo se opravdu na co dívat. Viděli jsme mnoho zábavných vystoupení, která ovšem neztrácela tanečnost. Porota se smála až se doslova za břicho popadala, ale i brečela dojetím ve chvílích, kdy došlo na pomalé skladby a čisté tancování bez scének a vtipů. Byl to krásný večer plný emocí a ačkoliv z něho nemáme žádné video záznamy, protože některé situace jsou jednoduše nepřenositelné, budeme si ho pamatovat ještě hodně dlouho. Vítěz byl jen jeden, jak už to tak bývá, ale nové vzpomínky máme všichni společné.

  Čtvrtek byl posledním tréninkovým dnem a na návštěvu za námi přijela Sára Lamprechtová, která nás obohatila o další nové prvky a především trochu jiný způsob contemporary šmrncnutý hip hopem. Ačkoliv jsme společně stihli pouze dvě lekce a všichni už bojovali s únavou, byl to super zážitek a jsme rádi, že se to podařilo a mohli jsme si tanec společně užít. Ani poslední den nechyběly lekce baletu. Po poslední lekci nás už čekaly přípravy na karneval, kde jsme letos viděli krásné masky a zasmáli se u tří povedených scének v podání juniorů i dospělých. Hned po něm jsme si navzájem ukázali skoro vše, co jsme se během celého týdne naučili a pustili si i pár písniček na vyblbnutí. Potom nás čekal už jen sólový battle, kde byla v letošním roce rekordní účast a my jsme se nestačili divit, jak krásné výkony vidíme. Od loňského roku jsme viděli ohromné zlepšení zejména v práci s hudbou, které nám udělalo ohromnou radost. Nováčci nás překvapili svým odhodláním a staří známí celkovým progresem, ať už se týkal rozsahu, hudbu či projevu všeobecně. Bylo nádherné všechny zúčastněné sledovat a opravdu těžké rozhodnout, kdo postoupí do dalšího kola. I tady jsme nakonec našli trojici nejlepších. Po finalovém battlu zůstalo pár statečných a zatím nespících svěřenců na závěrečnou diskotéku, která je dostatečně unavila a spokojeně spali až do rána.

  Páteční den už byl jen ve znamení úklidu, předávání ocenění, oběda a odjezdu zpět do Chrudimi. V letošním roce nás čekalo mnoho vyhlášení a ocenění. Během celého týdne probíhala hra „tajný ctitel“, kdy měl každý za úkol dělat radost své vylosované dvojici, tu se podařilo odhalit pouze dvaceti účastníkům. Tradičně se rozdávalo i ocenění za nejlépe oceněné pokoje, kde jsme v letošním roce ocenili celkem 9 trojic či dvojic, dle počtu ubytovaných v daném pokoji. Nechybělo ani vyhlášení nejlepších instagramových fotek z léta 2019 – kde jsme ocenili Báru Krčovou, Káju Haškovou a ségry Sůrovy. Došlo i na předávání cen za čtvrteční battle, kde se na třetím místě umístila Klárka Holubová, druhé místo obsadila Zuzka Löwyová a vítězkou se stala Ilonka Sedláčková. Poslední vyhlášení patřilo nejlepšímu tanečníkovi celého soustředění, kterého vybírají externí lektoři a my jsme rádi, že to pro ně letos bylo náročné a na seznamu se objevilo mnoho jmen. Za dětskou kategorii jsme nejvíckrát slyšeli jméno Radek Loukota, za juniory to byla Adri Lörinczová a jednoznačně nejčastěji se v letošním roce objevilo jméno Moniky Bartošové, která oslovila svou prací i výkonem každého lektora.

  Věříme, že si všichni ocenění své ceny užijí a nezbývá nám než poděkovat všem tanečníkům za celý týden. Děkujeme, že jste si vytvořili skvělou pracovně-zábavnou atmosféru a doufáme, že se Vám lekce i vše ostatní líbilo minimálně stejně tak jako nám. Děkujeme všem vedoucím a naší skvělé zdravotnici za hladký průběh týdne a samozřejmě i lektorům za to, že jste přijeli a předali nám to nejlepší z Vás. Doufám, že se Vám u nás dobře pracovalo a budeme se těšit zase brzo na viděnou !!! Děkujeme Vám všem!!

  A pokud se k nám chcete příští rok přidat, neváhejte a přijďte v září na přihlášky, popřípadě se hlaste pomocí formuláře, přímo zde na stránkách. Těšíme se na Vás !